NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY!!! :-))

Vše o Anne

20. února 2007 v 16:16 |  Anne Hathaway

.....about Anne :-)Anne se narodila 12. 11. 1982 v Brooklynu (New York, USA) mamince Kate McCauley a tatínkovi Gerardovi. Anniny rodiče vystudovali La Salle University ve Philadelphii, ale s ročním odstupem. Otec Anne se stal advokátem a maminka herečkou a zpěvačkou. Anne má ještě dva bratry. Anne chodila na Millburn High School a v roce 2005 se dostala na New York University.
Annina první role byla v seriálu "Get Real" (1999), kde si Anne zahrála Meghan Green. O dva roky později, dostala Annie ještě dvě filmové nabídky - "The Princess Diaries" (Deník princezny) a "The Other Side of Heaven" (Odvrácená strana nebe). Tvůrci filmu "Deník princezny" už tehdy věděli, že z Anne bude velká hvězda a proto ji jen několik měsíců potom obsadili do role Jean Sabin (manželky jednoho z hlavních hrdinů) ve filmu "Odvrácená strana nebe". Gery Marshal (režisér Deníku princezny 1 i 2) řekl o Anne: "Multi-talentovaná Hathaway je kombinací Roberts, Audrey Hepburn a Judy Garland". V roce 2000 byla nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v dramatické roli a o dva roky později byla za Deník princezny nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v komediálním filmu.
O rok později si Anne zahrála v dalším filmu - Nicolas Nickeby, kde stvarnila roli krásné Madeline. Další větší Anninou přiležitostí byl film "Ella Enchanted" (Zakletá Ella), kde si vystřihla rovnou hlavní roli. Anne má také zkušenosti z dabingem. V roce 2002 dabovala kočku Haru v pohádce "Neko no ongaeshi" (Království koček) a vroce 2005 ji byla svěrena role Karkulky v kresleném filmu Hoodwinked (Karcoolka).
V roce 2004 dostala Anne nabídku aby hrála Fantomovi Opery Christine Daae. Ona to ovšem musel odmítnout protože právě v té době natáčela film "The Princess Diaries 2: Royal Engagement" (Deník princezny 2: Královské povinnosti). V roce 2005 Anne zazářila hned ve dvou filmech: "Havoc" (Spoušť) a "Brokeback Mountain" (Zkrocná hora). V roce 2006 Anne přivedla do kin další dva filmy. Ve filmu "The Devil Wears Prada" (Ďábel nosí Pradu) zazářila vedle Meryl Streep a ve filmu "Becoming Jane" (Stát se Jane) si zahrála rovnou hlavní roli Jane Austen. Anne je takovou vyjímkou Hollywoodu, je totiž vegetariánka. V časopisu "People" se Anne velmi dobře umístila v žebříčku :"25 nejkrásnějších celebrit mladších 25 let 2002" a "Vycházející hvězdy 2001".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama